Płynny chlorofil

Chlorofil jest substancją, którą zna każde dziecko, chociaż zazwyczaj bardzo mocno nie doceniamy jego właściwości.

Właściwości chlorofilu

Wszyscy na pewno wiemy, że chlorofil to zielony barwnik roślinny, który odpowiada za fotosyntezę, czyli potrafi wyłapywać światło słoneczne i w odpowiednich warunkach przekształcać je na cukry, mówiąc bardzo skrótowo. Nie zdajemy już sobie jednak sprawy, że dzięki temu jest to praktycznie cały cykl życiowy w jednej cząsteczce ( http://www.duochlorofil.pl/czym-jest-chlorofil ). Cząsteczce, która w dodatku charakteryzuje się niezwykłym podobieństwem do hemoglobiny, czerwonego barwnika naszej krwi, który przenosi w organizmie tlen. Różnią się praktycznie tylko tym, że w hemoglobinie centralnym atomem jest atom żelaza, a w chlorofilu mamy w tym samym miejscu magnez.

Chlorofil do picia

Na półkach sklepowych pojawiają się w ostatnim czasie specjalne buteleczki z chlorofilem do picia. Jest to specjalna forma chlorofilu uzyskiwana z lucerny siewnej, która początkowo była zalecana przede wszystkim niemowlęciem. Chemicznie nie ma tutaj różnicy – po prostu forma płynna jest łatwiejsza do przyjmowania przez najmniejsze dzieci. Ta sama zaleta okazuje się jednak być istotna także dla dorosłych, a niezależnie od tego, w jakiej formie chlorofil jest przez nas przyjmowany, jest on bardzo pożyteczny.

Naturalny suplement diety

Chlorofil suplement diety

Chlorofil w płynie jest znakomitym suplementem diety, dzięki któremu można poprawić gospodarkę tlenem w naszym organizmie na poziomie komórkowym. Jest to bardzo ważne, ponieważ odpowiednia ilość tlenu w każdej komórce pozwala jej lepiej pracować i spowalnia proces starzenia. Chlorofil eliminuje też toksyny, które mogły się w komórkach schować, zwłaszcza metale ciężkie. Ma on też ogromne znaczenie dla eliminowanie wolnych rodników, które stanowią szczególne zagrożenie dla naszych tkanek i samego DNA. Wolne rodniki uszkadzają pojedyncze cząsteczki chemiczne i przez to mogą powodować obumieranie komórek, a co gorsze mogą skutkować powstaniem raka.

Szczegółowe korzyści oferowane przez chlorofil

Chlorofil wpływa praktycznie na cały organizm.

Ponad wymienione już rzeczy warto wspomnieć też o:

- podnoszeniu poziomu niektórych witamin;

- walce z cellulitem, wypryskami skórnymi oraz trądzikiem;

- cofaniu się widocznych efektów starzenia, w tym przede wszystkim zmarszczek;

- poprawa jędrności skóry oraz stanu włosów i paznokci;

- wsparcie w leczeniu cukrzycy poprzez normowanie poziomu cukru.

Chlorofil jest w stanie oddziaływać również na układ krążenia, układ odpornościowy, a nawet na układ nerwowy.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze zdrowym stylem życia

Jakie właściwości lecznicze posiada aloes?
Co znajduje się w chlorofilu?
Czym jest zakwaszenie organizmu?

O wszystkim dowiesz się z naszego portalu.

 

Kontakt

kontakt@mojapraca.org.pl

Galeria