Czym jest zakwaszenie organizmu?

Zakwaszenie organizmu

Odpowiednie funkcjonowanie organizmu w dużej mierze związane jest z równowagą kwasowo zasadową. Jeśli przez nasze żywienie czy też tryb życia stężenie kwasów przekroczy normę i będzie dochodziło do zakwaszenia ciało zareaguje obrzękami, nasilą się zmiany skórne, zmarszczki, zawroty i bóle głowy. Pojawi się duże zmęczenie, cienie pod oczami.

Przyczyny zakwaszenia organizmu

Główną przyczyną wzrostu stężenia kwasów w ciele człowieka będzie nadmierna podaż produktów o działaniu kwasowym, takich jak białko pochodzenia zwierzęcego, węglowodany, alkohol, czarna herbata oraz kawa. Ryzyko zakwaszenia organizmu będzie większe, gdy jadłospis jest ubogi w warzywa i owoce, a więc produkty alkaliczne, które mogą przed zakwaszeniem chronić. Zbyt wysokim poziom kwasów to wynik siedzącego trybu życia i bardzo często również nadmiernie intensywnych ćwiczeń, które nie będą dobrze zaplanowane. Również zły proces odchudzania wpływa na zakwaszenie.

Odkwaszenie organizmu

Nadmiar kwasów ma zły wpływ na cały nasz organizm. Najbardziej uciążliwe będzie to, że nie mamy energii i ciągle czujemy zmęczenie, które sprawi, że wykonywanie nawet najprostszych czynności urasta do rangi wyzwania. Przykrym objawem zakwaszenia będzie również niestrawność. Obniży się jakość naszego życia, nie będzie przyjemności z jedzenia, świadomość pojawiających się wzdęć będzie skutecznie odstraszać nas od jedzenia. Do symptomów, które świadczą o zakwaszeniu zaliczyć trzeba także objawy ze strony układu nerwowego. Pojawiać się mogą bóle głowy, zawroty, mroczki przed oczami niezdrowy wygląd.

Symptomy zakwaszenia

Problem z łamiącymi się paznokciami, wypadające włosy, cienie pod oczami, cellulit, trądzik czy utrata jędrności skóry. Im dłużej w organizmie jest stan zakwaszenia tym większe ryzyko nadwagi czy zwyrodnienia stawów, nadciśnienia, miażdżycy, cukrzycy czy też chorób nowotworowych. Zakwaszenie organizmu, jeśli nie będziemy go kontrolować prowadzić może do poważnych problemów zdrowotnych, dlatego musimy na nie uważać i kontrolować odpowiednio ten stan. Jeśli nie będziemy w stanie nad nim zapanować bardzo szybko może się okazać, że te problemy z zakwaszeniem będą prowadzić do przewlekłych chorób i takich problemów ze zdrowiem, których rozwiązanie okaże się szczególnie trudne.

Więcej...

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze zdrowym stylem życia

Jakie właściwości lecznicze posiada aloes?
Co znajduje się w chlorofilu?
Czym jest zakwaszenie organizmu?

O wszystkim dowiesz się z naszego portalu.

 

Kontakt

kontakt@mojapraca.org.pl

Galeria