Twoje zdrowie szwankuje? Sprawdź czy nie cierpisz z powodu zakwaszenia organizmu

Zakwaszenie organizmu

Warto wiedzieć czym jest zakwaszenie organizmu i czemu będzie zagrażać naszemu samopoczuciu. Zakwaszenie to stan, w czasie którego dochodzić będzie do zaburzenia równowagi kwasowo – zasadowej w organizmie. Długotrwałe zakwaszenie prowadzi do zaburzeń fizjologicznych procesów regulacyjnych w wyniki czego pojawiają się niepokojące objawy w naszym organizmie. Przewód pokarmowy będzie miał problem z ostrymi, utrzymującymi się stanami zapalnymi na błonie śluzowej żołądka, pojawić się może grzybica jelit, zaparcia, problemy trawienne oraz uczucie sytości, niekiedy będzie istnieć problem z pęcherzykiem żółciowym.

Mięśnie i stawy będą miały kłopot z dną moczanową oraz kwasem mlekowym. Pojawiać się mogą uszkodzenia dysków międzykręgowych, ostre bóle w kręgosłupie, problemy z zapaleniami stawów oraz reumatyzmem. Skóra będzie wyglądała brzydko, pojawi się problem z wypadaniem włosów, kruchymi paznokciami, próchnicą oraz parodontozą. Może być zakażenie grzybiczne, trądzik oraz cellulit. W zakresie układu metabolicznego mamy problem z napadami głodu wilczego, cukrzycą, kamieniami na nerkach czy wyższym poziomem cholesterolu.

Układ sercowo naczyniowy będzie miał kłopot ze zwapnianiem, chorobami naczyń krwionośnych i złym ukrwieniem rąk oraz nóg. Pojawić się mogą zawroty głowy, migreny, zawał serca. Organizm nie jest w stanie poradzić sobie ze stale pojawiającymi się mocnymi bólami, depresją czy zmniejszoną wydolnością organizmu. Będzie ogólne złe samopoczucie, niezdolność do radzenia sobie ze stresem, mniejszy popęd płciowy czy też przetrenowanie u sportowców.

Ból mięśni

Odkwaszenie organizmu

Mogłoby się wydawać, że zaburzenie równowagi nie będzie najgorszym co może się nam przydarzyć. Ale to bardzo złe myślenie. Tak naprawdę, jeśli będziemy mieli przewlekłe zakwaszenie może to prowadzić do kwasicy, która będzie stanem niebezpiecznym nawet dla życia człowieka i wymagać będzie szybkiego leczenia. Im dłużej w organizmie mamy kwaśny odczyn tym gorzej, ponieważ stopień zakwaszenia będzie prowadzić również do pogłębienia problemu z wiekiem ponieważ spadać będzie funkcja naszych nerek. Czynniki przyspieszające zakwaszanie organizmu: nadwaga oraz brak ćwiczeń fizycznych. Zbyt duży wysiłek i źle przygotowany trening będzie prowadził do powstania kwasu mlekowego.

>> Zwalcz zakwaszenie organizmu z suplementem diety ProDeacid <<

Spożywanie nadmiernej ilości białek zwierzęcych, węglowodanów, tłuszczu oraz cukru, w wyniku tych przemian będzie tworzyć się kwas węglowy, który najczęściej jest usuwany w formie dwutlenku węgla przez nasze płuca. Jeśli jednak tego kwasu będzie bardzo dużo będzie on się gromadził w organizmie. Uzależnienie od alkoholu, nikotyny czy kofeiny również prowadzi do tego problemu. Nadmierna fermentacja w jelitach, która pojawia się w momencie, gdy prowadzimy dietę odchudzającą również może być poważnym problemem.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze zdrowym stylem życia

Jakie właściwości lecznicze posiada aloes?
Co znajduje się w chlorofilu?
Czym jest zakwaszenie organizmu?

O wszystkim dowiesz się z naszego portalu.

 

Kontakt

kontakt@mojapraca.org.pl

Galeria