Jak można zapobiegać zakwaszeniu ?

Zakwaszenie organizmu

Jeśli z pomocą specjalisty, albo przez analizę krwi udało się nam określić, że w naszym organizmie nagromadzenie kwasów jest zbyt duże będzie trzeba zdecydować się na kilka istotnych reguł, by naprawić te wszystkie powstałe w związku z tym uszkodzenia. Dzięki temu będzie można zapobiec sobie dalszym problemem ze zdrowiem jakie mogą się pojawiać. Na pewno bardzo ważną kwestią będzie spożywanie każdego dnia odpowiedniej ilości płynów. Pić trzeba przynajmniej około 2-3 litry wody wysokiej jakości. Przynajmniej raz dziennie mocz ma być praktycznie przeźroczysty. Powinniśmy pić maksymalnie pół szklanki jednorazowo a jednocześnie nie pijemy w trakcie posiłków, ale około pół godziny przed albo pół godziny po posiłku.

Odkwaszenie organizmu

Jeśli z problemem zakwaszenia chcemy sobie poradzić powinniśmy spożywać małe ilości mięsa wieprzowego, małe ilości tłuszczu czy też niewiele cukru. Wymagane będzie również spożywanie posiłków w określonych porach. Jednocześnie trzeba jeść odpowiednie ilości białek i owoców. Powinniśmy unikać tłuszczu a każdy kęs dokładnie przeżywać. Ważne będzie również unikanie soli, która będzie niebezpieczna dla zdrowia i w dużej ilości znajduje się między innymi w przetworzonym jedzeniu.

 

 

To poważny problem, z którym bardzo wiele osób musi się zmagać. Ćwiczenia fizyczne są ważne dla organizmu, ale trzeba je wykonywać z głową. Na pewno nie można się przećwiczyć i należy oczywiście uważać na to jak będzie wyglądać nasz trening. Lepiej by trwał on nieco dłużej na mniejszej intensywności niż mocny, aktywny trening, gdy ta intensywność będzie znacząca. Na pewno należy unikać przeciążenia, które również będzie niekorzystne dla naszego organizmu.

Odpowiednia dieta

Jak odkwasić organizm

Oczywiście ważna będzie zmiana diety. Trzeba zrozumieć, że spożywcze produkty różnią się pod kątem pierwiastków kwasu oraz zasadotwórczych, dlatego właśnie skład racji pokarmowej ma wpływ na poziom pH naszej krwi. Trzeba dbać o to, by spożywać odpowiednie ilości tych produktów, które mają działanie zasadotwórcze i będą rzeczywiście odpowiednie dla naszego organizmu. Chodzi między innymi o warzywa czy owoce, najlepiej takie w surowej całkowicie formie. Ustalenie odpowiedniej diety to klucz do skutecznego odkwaszania.

Warto zadbać o to, by ta ilość składników alkalizujących była znacząco większa niż kwasotwórczych. Chodzi o stosunek na poziomie nawet 80 do 20 procent. Wtedy będzie można o poziom pH odpowiednio zadbać i powinniśmy się dobrze czuć. Chodzi o nasze zdrowie i warto o tym pamiętać.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze zdrowym stylem życia

Jakie właściwości lecznicze posiada aloes?
Co znajduje się w chlorofilu?
Czym jest zakwaszenie organizmu?

O wszystkim dowiesz się z naszego portalu.

 

Kontakt

kontakt@mojapraca.org.pl

Galeria