Siła aloesu

Aloes to sukulent, który wzrasta w trudnych warunkach, gdzie mamy ograniczoną dostępność do wody. Roślina charakteryzuje się licznymi zaletami leczniczymi oraz wartościami odżywczymi. Niekiedy nazywany również eliasem, olejem czy alojzym. Mimo tego, że ma on egzotyczne pochodzenie był już dobrze znany w polskiej medycynie także przed wiekami.

Używany był w naszym kraju jako sposób na oparzenia a także choroby płuc. Sprawdzał się w momencie, gdy zaczynała się epidemia gruźlicy. O korzystnym działaniu mówiły również starożytne cywilizacje. Po pewnym okresie w starożytności specyfik jednak stracił na znaczeniu. Powrócił do nas z dużą siłą w wieku XX. Najważniejsza cześć rośliny to liście, gdzie znajdziemy liczne cenne substancje. Warto pamiętać, że około 400 aloesów ogólnie wyróżniamy i w tym około 15 ma lecznicze działanie.

Zastosowanie aloesu i jego właściwości

Cenne witaminy oraz minerały

Aloes dostarcza nam witaminy A, C, E a także witaminy z grupy B. Dzięki temu jest to świetne lekarstwo zastępujące nam leki z apteki. Aloes pozwala także dostarczać do organizmu cenne minerały wapń, magnez, potas, żelazo, chrom.

Aminokwasy

W naszym organizmie pojawiają się 22 aminokwasy, które pozwalają nam odpowiednio funkcjonować. Roślina posiada 20 a nawet więcej tych składników w zależności od zbioru.

Aloes dla zdrowia

Oczyszczenie organizmu

Należy powiedzieć, że aloes jest rośliną, która dobrze działa na funkcjonowanie jelit, wątroby, skóry, nerek. Po spożyciu może działać w układzie pokarmowym, wchłania toksyny, które potem przez jelita wydziela się z organizmu.

Lepsze działanie układu krążenia

Jak wiemy z badań w aloesie znajdują się beta sitosterle, które zmniejszyć mogą poziom cholesterolu, poprawiają krążenie, lepkość krwi a końcowy efekt to mniejsze ryzyko występowania chorób serca.

Poprawia trawienia

Sok z aloesu to bardzo dobre rozwiązanie dla osób, które chcą poprawić swoje trawienie., będzie wpływał bezpośrednio na sprawniejszą pracę układu pokarmowego, dzięki temu jest dobry dla osób, które liczą na utratę kilogramów.

Dodatkowo aloes będzie także działał na stany zapalne, z którymi musimy walczyć. Ma działanie dezynfekujące, antybakteryjne, antywirusowe, działa dobrze na układ immunologiczny, usprawnia pracę układu nerwowego, przyspiesza gojenie ran. Aloes używany może być na kilka sposobów, albo to w formie soku, albo koktajlu z owocami, można także stworzyć z niego sałatkę po usunięciu kolców.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze zdrowym stylem życia

Jakie właściwości lecznicze posiada aloes?
Co znajduje się w chlorofilu?
Czym jest zakwaszenie organizmu?

O wszystkim dowiesz się z naszego portalu.

 

Kontakt

kontakt@mojapraca.org.pl

Galeria