10 powodów, dlaczego aloes jest nazywany rośliną nieśmiertelności

Aloes

O zdrowotnych właściwościach aloesu pewnie już każdy z nas kiedyś słyszał, ale czy wiemy na czym polega fenomen tej rośliny. Udowadniamy więc tym wpisem, że Egipcjanie nie mylili się, gdy określili aloes jako roślinę nieśmiertelności.

Właściwości aloesu

1. Minerały

Wapń, magnez, cynk, chrom, selen, sód, potas, żelazo, miedź i mangan. Aloes ma tak naprawdę to wszystko co można sobie wymarzyć w dobrym zdrowotnym produkcie.

2. Bogactwo enzymów

Znajdziemy tam amylazy i lipazy, dzięki którym łatwiej będzie trawić cząsteczki tłuszczu oraz cukru, ponieważ będą one skutecznie rozbijane.

3. Moc witamin

Aloes to jedna z niewielu roślin, które mają bardzo ważną witaminę B12 istotną dla produkcji czerwonych krwinek. Jest to bardzo ważne dla wegan i wegetarian, których dieta będzie uboga w mięso, gdzie jest dużo witaminy B12. Dodatkowo mamy również witaminy A,C,E,B1,B2,B3,B6. Aloes sok

4. Nie uwierzysz, jak dużo aminokwasów zawiera aloes ( http://duoaloes.pl/sklad-i-opinie-naukowe )

W aloesie znajdziemy aż 20 z 22 podstawowych aminokwasów, których organizm sam nie będzie w stanie stworzyć. Picie soku z aloesu może mieć doskonały wpływ na nasze zdrowie. Aloes zastosowanie

Zdrowe naturalne produkty

5. Pomoże w oczyszczeniu organizmu

Stosowanie aloesu wpływa na poprawę pracy naszych jelit. Naukowcy przekonują, że może również pomagać w leczeniu zgagi.

6. Pomoc przy alkalizowaniu

Jeśli spożywamy dużo posiłków w restauracjach typu Fast Food to na pewno będzie dobrze zdecydować się na aloes, który wpływa alkalizująco na nasz organizm i doskonale się sprawdzi, gdy mamy nadmiar składników kwasowych. Uda się dzięki niemu pracować nad równowagą kwasowo – zasadową.

7. Choroby nie będą ci straszne

Aloes poprawia proces rekonwalescencji, może pomóc w powrocie do zdrowia po chorobie także po zastosowaniu antybiotyków. Przynosić będzie również ulgę podczas lekkiego przeziębienia.

8. Twoja skóra będzie młoda i piękna

Nie jest to potwierdzone naukowo, ale lekarze widzą potencjał aloesu w stymulacji produkcji elastyny oraz kolagenu. Jeśli codziennie obawiamy się nowych zmarszczek to właśnie aloes i kremy z nim będą dla nas dobrym wyborem.

9. Szybko zapomnisz o stanach zapalnych

Nasza magiczna roślina ma również wiele naturalnych składników, które mają działanie przeciwzapalne i nie będą powodować skutków ubocznych. Jeśli mamy problem z trądzikiem, zaczerwienieniem czy bólem mięśni aloes może być wsparciem.

10. Zrzucisz dzięki niemu zbędne kilogramy

Picie soku z aloesu poprawia oczyszczenie jelit. Osoby preferujące zabiegi medycyny naturalnej używają go jako składnika oczyszczającego organizmu. Oczywiście warto do tego podejść ostrożnie, jednak picie soku z aloesu może pomóc oczyszczeniu.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze zdrowym stylem życia

Jakie właściwości lecznicze posiada aloes?
Co znajduje się w chlorofilu?
Czym jest zakwaszenie organizmu?

O wszystkim dowiesz się z naszego portalu.

 

Kontakt

kontakt@mojapraca.org.pl

Galeria