Jakie właściwości lecznicze posiada aloes?

Sok z aloesu

Lecznictwo przede wszystkim wykorzystuje zagęszczony sok określony potocznie jako alona. To środek, który charakteryzuje się bardzo silnym działaniem przeczyszczającym. W swoim składzie ma także antranoidy, które wpływają na pracę jelit. W przemyśle kosmetycznym aloes wykorzystuje się dlatego, że ma wiele kwasu salicylowego a także liczne polisacharydy.

Aloes ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne

Aloes składa się z wody oraz wielu składników aktywnych, których będzie tam ponad 200. Dodatkowo jest to roślina, która ma takie składniki jak polisacharydy w formie śluzu takie jak kwas hialuranowy, acemannan, glukomannan, aloeryd, glukoza, mannoza, remnoza, ksyloza, galaktoza, arabinoza). Zawiera też aminokwasy, enzymy, minerały (Al, Ca, Cu, Zn, Ge, Fe, Mg, K, Na) Witaminy (C, B2, B6), nienasycone kwasy tłuszczowe, olejki eteryczne. Od bardzo dawna w lecznictwie ludowym stosowano go jako produkt, który jest świetny przy chorobach oraz uszkodzeniach skóry takich jak zranienia czy oparzenia.

WHO również potwierdza, że oparzenia pierwszego oraz drugiego stopnia goją się lepiej, jeśli będzie się stosować żel z dodatkiem aloesu. stosuje się go w kosmetyce, kremach, maściach po opalaniu, ponieważ skutecznie będzie pochłaniał promieniowanie UV ( http://duoaloes.pl/czym-jest-aloes ). Produkt ma działanie rozświetlające, hamuje wydzielanie melaniny przez skórę. W kosmetyce używa się go jako produkt wzmacniający cebulki włosów, dzięki temu będzie się można chronić przed ich wypadaniem. Najlepiej będzie działał sok ze świeżych liści.

Źródło witamin

Zastosowanie Aloesu

Poprawia on wydzielanie kwasów żołądkowych, normalizuje pracę żołądka oraz wpływa dobrze na naszą wątrobę. To cenne źródło witamin a także minerałów, które poprawią pracę układu immunologicznego. Można stosować go u osób, które mają problemy z odpornością. Stosowany w dietetyce wpływa na lepszą przemianę materii. Odpowiada za oczyszczenie krwi z toksyn. Może stać się produktem wspierającym leczenie otyłości. Gwarantuje niższy poziom cukru, będzie świetnym wyborem dla osób z problemami skórnymi takimi jak trądzik. Żel stosowany zewnętrznie działa idealnie na oparzenia.

Charakteryzuje się działaniem przeciwzapalnym stymuluje odpowiednie działanie na skórę oraz będzie dobrym wyborem, gdy będzie się go przykładać na poszczególne partie ciała. Aloes będzie funkcjonował dobrze jako ten składnik, który reguluje pracę organizmu na wielu płaszczyznach. Działa przeciwzapalnie, chroni przed bakteriami i wirusami cały nasz organizm.

O serwisie

Bez obaw skorzystaj z naszego doświadczenia związanego ze zdrowym stylem życia

Jakie właściwości lecznicze posiada aloes?
Co znajduje się w chlorofilu?
Czym jest zakwaszenie organizmu?

O wszystkim dowiesz się z naszego portalu.

 

Kontakt

kontakt@mojapraca.org.pl

Galeria